Kiropraktika

Ajalugu

Kiropraktika tekke ja arengu juured ulatuvad tuhandete aastate taha. See on sama vana kui kogu inimühiskonna ajalugu. Viiteid sellele võib leida muistsetest India, Hiina, Egiptuse, Muinas-Kreeka ja Mesopotaamia kultuuridest. Igas piirkonnas oli alati inimene, kes teadis luude paikapaneku võtteid ja oskas abistada liigeste nihestuste ja jäsemete murdude puhul, lülisamba valude puhul. V sajandil e. Kr. ravis Hippokrates kiropraktika, mida ta kutsus „rahhiteraapiaks“, võtete abil lülisamba ja siseorganite haiguseid. Tänapäeval on kiropraktika e. kätega ravimine omandanud väärika koha selliste meditsiiniliste erialade seas nagu teraapia, kirurgia ja teised arstiteaduse harud. 

Kiropraktika

Kiropraktika on eriala, mis on kujunenud neuroloogia, ortopeedia, neurokirurgia ja röntgenoloogia kokkupuutepunktis ning millel on omad ravitavad haigused ja oma spetsiaalne diagnostika ning ravisüsteem. Haigustest kurnatud patsiendid on sunnitud pöörduma loomulike meetoditega ravi poole. Kõik see annab tunnistust sellest, et kiropraktika, kui teadus ja kätega ravimine ning kunst, omab suurt tulevikku.
Oma meetoditega mõjutab kiropraktika lülisammast, jäsemeid, lihaseid, fastsiat, periosti, siseorganeid, perifeerse närvisüsteemi elemente ja nende kaudu ka kesknärvisüsteemi. Iga lülisamba lüli (kokku on 33-34 lüli) on vastutav siseorganite seisundi eest. Kui mõni lüli on nihkunud, siis on see ühe või teise haiguse põhjus. Kiropraktika ravib nii sümptomeid kui ka põhjust. Kiropraktikat ei eksisteeri ilma uuringuta – ilma diagnoosimiseta, anamneesita (ilma vestluseta kiropraktikaga tegelejaga). Diagnoosimine on esmase tähtsusega. Läbiviidava kiroteraapia kogus sõltub lülisamba ja lihaste seisundist ning loomulikult patsiendi vanusest. Mõnele on valust vabanemiseks piisav 2-3 kiropraktika seanssi, mõnele on vaja rohkem.

Me pakume

Pakume teile tutvumiseks lülisamba mudelit ja kirjeldust sellest, milline lüli millegi eest vastutab. Arstid on tõestanud, et iga lüli on seotud ühe või teise organiga. Lülide kahjustuse puhul võib halveneda nendega seotud siseorganite tegevus. Vaadake seda tabelit – võimalik, et probleemi lahendus on teil kohe käepärast ja ainult mõned kiropraktika seansid toovad ammuoodatud tervenemise.

Lülisammas – elu tugisammas

Seljaajunärvide pitsumuse tagajärjed:

C1

- psühhoos, neurasteenia, raskemeelsus, peavalu, peapööritus, unehäired, unetus, tserebraalne hemorraagia, näo paralüüs, lõuakrampsulgus, ühepoolne halvatus, tserebrospinaalne meningiit, epilepsia, amneesia, migreen. 

C2

- neurasteenia, hüsteeria, hüpohondria, näonärvi spasm, lõuakrampsulgus, pea higistuskalduvus, kõverkaelsus, peavalu, näoparalüüs, paranasaalne urkepõletik. 

C3

- pimesus, haistmisnõrkus, kurtus, nägemisvõimetus, silma sidekesta põletik, lõuakrampsulgus, silmahaigused, kõrvahaigused, oksendamine, närvivalu, närvipõletik. 

C4

- neurasteenia, hüsteeria, hüpohondria, kolmiknärvi närvivalu, adenoidiit, näo paralüüs, tserebraalne hemorraagia, nägemisnõrkus, peavalu, lõuakrampsulgus, mandlipõletik, oksendamine, ninavalud, kõrvavalud. 

C5

- suuõõne organite haigused, neelupõletik, kõripõletik, mandlipõletik, kähisevus, angiin, maitsetundlikkuse kadumine, silmahaigused. 

C6

- astma, neelupõletik, roosipõletik, hingeldamine, kõripõletik, krooniline köha, kõridifteeria, valu käe ülemises osas (õlas). 

C7

- valu õlas (abaluus), bursiit, artroosid, bronhiit, tserebraalne hüpereemia, kilpnäärme haigused. 

Т1

- valu küünarvarres, kirjutuskramp, bronhiaalne verejooks, hingamisraskused, köha. 

Т2

- müokardiit, endokardiit, endoperikardiit, südamesuurenemus, bronhiit, piimavähesus, arterioskleroos. 

Т3

- kopsutuberkuloos, kopsuemfüseem, pleuriit, kopsuturse, kopsupõletik, kopsutüve stenoos, piimavähesus. 

Т4,5

- sapitus, hepatomegaalia, kollatõbi, hepatiit, arterioos, südamehaigused, neurasteenia, hüsteeria, hüpohondria. 

Т6,7

- maovähk, düspepsia, maolaienemus, neurasteenia, hüsteeria, hüpohondria, maolukuti kitsenemus, maohaavand, maovaje, anoreksia, näo paralüüs, interkostaalne neuralgia. 

Т8,9

- maksahaigused, pankreasekivid, sapikivid, põrnasuurenemus, interkostaalne neuralgia, diafragmaalne song, maohäired, iiveldus. 

Т10,11,12

- neeruhaigused, valu neerude piirkonnas, ureemia, nefriit, närvivalu, reuma, atsiduuria, hematuuria, suhkruta diabeet, vesitõbi, naha kuivus, valu maksa piirkonnas, düspepsia, kõhulahtisus, perioodiline kõhukinnisus, sapikivid, hepatomegaalia, prostatomegaalia. 

L 1,2

- kõhuõõne vähk, kõhukinnisus, kõhulahtisus, dermatiit, apenditsiit, jämesoolepõletik, sooletuberkuloos, prostatomegaalia, neurasteenia, hüsteeria, hüpohondria, näo paralüüs, viljatus. 

L 3

- munasarja patoloogiad, tsüstoom, menostaas, menstruatsioonihäired, emakavähk, emaka antefleksioon ja retrofleksioon, pollutsioon, emakapõletik, munasarjapõletik, uretriit, viljatus, emakahaigused, munandipõletik, munandite vesisong, suguelundite haigused. 

L 4,5

- hemorroidid, kubemesong, tsüstiit, kusepõiekivid, anaalfistul, prostatomegaalia, kusepidamatus, seljavalud, ishias, käimisvõimetus. 

S, Co

- ishias, reuma, hemipleegia, kusepõiepõletik, alajäsemete haigused, podagra, käimisvõimetus, aneemia, lendva (lumbaago). 

Näide:
Põhjus:

Kui C1 lüli (atlas), millele toetub pealuu, nihkub paremale või vasakule, siis kaelalülid C3, C4, C5, C6, C7 liiguvad samuti paremale või vasakule. 

Sümptomid:

Kägin ja müra kõrvades, vererõhuhäired, pidev peavalu, migreen, unetus, unehäired, epilepsia, neurasteenia, kõverkaelsus, näoparalüüs.

Vabanemine:

Kiropraktika spetsialist paneb spetsiaalsete käeliigutustega st manipulatsiooni, rotatsiooni ja mobilisatsiooni abil lülid paika, kõrvaldades sellega põhjuse ja samuti ka vabastades sümptomitest jms. Sedasama mobilisatsiooni, rotatsiooni ja manipulatsiooni teostatakse rinna, vöö ja õndraluu piirkonnas vabastades patsiendi valust antud piirkonnas. Me ravime põhjust vabastades patsiendid sümptomitest.